Dik Milli Kırıcı

Dik milli kırıcılar yüksek aşındırma gücüne sahiptir ve bu yöntem ile kırılması en zor olan kayaları bile parçalayabilir. Balzat, granit, kalker gibi yüksek dayanımlı kayaların parçalanmasında, maden ocaklarında kullanılır. Her türlü zorlu arazilerde yüksek performans göstererek çalışır, kötü hava şartlarında da üretime devam eder ve firmalara kesintisiz üretim imkânı sağlar, zamandan ve maddi açıdan kazanım sunar. Makine diğer kırıcılara nazaran nemli ve sulu malzemeleri de aşındırarak parçalayabilmektedir, bu yönden de çok fazla tercih edilir. Makine yüksek hızla dönme işlemi yapan rotor ile kırma bölümündeki taşın, kayanın aşınması ile işlem gerçekleştirir, kolay bir çalışma sisteminin oluşu yedek parça gereksinimini de azaltmaktadır. Dik milli kırıcı hidrolik sistem ile çalışıyor oluşu ile de bakım ve onarım işlemlerinde firmalara kolaylık sunar, bu işlemlerin zaman almaması ile üretiminde kesinti olmaz ve devamlılık sağlanır.

Avrupa standartlarında üretilmiş olan bu dik milli kırıcı makine, üretimi sırasında hiçbir şekilde çevreye ve doğaya zarar vermez, aynı zamanda ses çıkartma oranı da düşüktür, bu yüzden dünya çapında pek çok firmanın tercihidir. Az ses çıkartıyor oluşu ve çevreye de zararsız olması ile şehir merkezlerinde de kullanılabilen bir makinadır. Dik milli kırıcı genellikle mıcır ve kum üretimi yapan firmaların tercih ettiği bir makinadır ve kaliteli ürün üretimi için uygundur, hassas üretim gerçekleştirir, istenilen oranda küçük malzeme çıkışını sağlar. Ortalama üretim kapasitesi 90 ton ile 450 ton ağırlığında ürün üretimidir.

Dik Milli Kırıcı Avantajları

Dik milli kırıcılar çarpma, kırma, aşındırma sistemi ile çalıştığı için kısa sürede yüksek üretim gerçekleştirerek firmaların zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur. Dik milli kırıcılar açık ve kapalı rotor şeklimde üretilmektedir ve kırıcı bölüme gelen taşlar birbirlerine çarparak parçalanırlar, istenilen incelikte ürün üretimi elde edilir ve asfalt, mıcır gibi yapıların malzemelerinde kullanılır. Dik milli kırıcı her türlü zorlu araziye uyum sağlayarak çalışır ve kurulumu da oldukça kolaydır. Firmalar bu yüksek dayanımlı makinayı uzun süreli işler için tercih edeler ve iş bitiminden sonra da rahatlıkla bu makinayı farklı arazi ve işlerde uzun yıllar boyunca kullanabilirler, bu şekilde zamandan tasarruf edeceksinizdir ve maddi açıdan da kazanım sağlayacaksınız. Dik milli kırıcı Avrupa standartlarında üretildiğinden dolayı da dünyada pek çok firma tarafından kullanılmaktadır ve hiçbir şekilde de çevreye, insan sağlığı na zarar vermemektedir, oldukça kullanışlı bir makinadır.