Agrega Bunkeri

Agrega bunkeri hazır beton üretiminde kullanılan santrallerde depolama amacı ile tercih edilmektedir ve tüm agrega üretimi için geçerli kullanımı bulunmaktadır. Agrega bunkeri, beton üretimi yapan santraller için agrega malzemelerinin depolanmasını sağlar, genellikle yüksek kapasiteli firmaların tercihidir. Agrega bunkerleri tesis içerisinde sabit bir yere konulur ve yer mühendisler tarafından belirlenmektedir, malzeme alımını kolaylaştırabilmek için en uygun yer seçilir ve firmaların zamandan tasarruf etmesi sağlanır.Hiçbir şekilde malzemeye zarar vermez ve uzun yıllar saklanmasını sağlayabilir. Firmanın saklamak istediği malzemeye göre farklı boyutlarda ve bölmelerde agrega bunkerleri bulunmaktadır. Genellikle bu agrega bunkerleri 30 ve 600 m3 ürün kapasitesine sahiptir. Full otomatiktirler. Malzeme çıkartılırken otomatik kapılar içe dışarıya çıkarılır.

Beton santrallerinde en kaliteli malzeme için agrega bunkerleri kullanılır. Tartım bandı bulunan agrega bunkerleri ürün seçiminde en kaliteli ürünü seçmeye yardımcı olur. Ayrıca santral içerisinde maliyetin düşmesini de sağlar.Büyük projeler için özellikle agrega bunkerleri oldukça önemlidir. İşin gidişatını hızlandırır ve kolaylık sağlar. Agrega bunkerleri, hava koşullarına karşıda oldukça dayanıklıdır. Etraftan malzemelere herhangi bir şekilde toz, yağmur gibi etkenlerin girmesini engeller ve malzemenin dayanımını sürekli hale getirir. 4 mevsim kolay kullanımı vardır. İdeal bir malzeme saklama imkanı sunar. Ayrıca kurulumu da oldukça kolaydır. Bakımı içinde ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yoktur.Tartım bandı bulunan agrega bunkerleri ürün seçiminde en kaliteli ürünü seçmeye yardımcı olur. Ayrıca santral içerisinde maliyetin düşmesini de sağlar. Hazır beton üretimi yapan santraller için hammaddeyi saklayan agrega bunkeri, uzun yıllar malzemenin mukavemetli bir şekilde korunmasını sağlar. Agrega bunkerleri, stoklanan ürünlerin boyutlarına göre farklı gözenek seçenekleri bulunmaktadır. İkili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı şekilde gözeneklere sahip agrega bunkerleri vardır. Büyük projeler için özellikle agrega bunkerleri oldukça önemlidir.

Agrega Bunkeri Özellikleri ve Avantajları

Agrega bunkeri firmanın daha kaliteli işler yapabilmesi için de oldukça önemli bir faktördür. Kullanılacak olan malzemenin saklanması için bu bunkerleri tercih eden firmalar daha uzun süre iş yapabilmektedirler. Ayrıca ürünler bu agregalar içerisinde oldukça dayanımı yüksek bir şekilde korunduğu için de hiçbir zarar görmeden tekrar tekrar kullanıma hazır olacaklardır. Bu da üretimin devamlılığı için oldukça önemli bir faktör olacaktır. Avrupa standartlarına uygun bir biçimde üretilmiş olması ile de hiçbir şekilde doğaya ve insan sağlığına zarar vermez, bu da tüm dünya da bu makinanın kullanım sebeplerinden biridir.

Mark Otto
Jacob Thornton
Larry the Bird Larry the Bird
Larry the Bird Larry the Bird
Larry the Bird Larry the Bird